25.09.2018 (wtorek) w Białostockim Parku Naukowo Technologicznym odbyło się organizowane przez nas spotkanie z przedstawicielami oświaty, na którym poruszyliśmy kwestie dostosowania szkół do ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Spotkanie miało charakter teoretyczno-praktyczny, ale także doradczy w sprawach mniej oczywistych z punktu widzenia dyrektorów szkół. Prowadząca, Ewelina Waszkiewicz – certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, odpowiadała na wiele wątpliwości dotyczących sposobów realizowania zasad RODO w placówkach oświatowych. Wyjaśniła m.in. sprawy wykorzystywania wizerunku uczniów i nauczycieli, instalowania monitoringu w szkołach, udostępniania danych uczniów i powierzania przetwarzania danych osobowych. Położyła duży nacisk na konieczność zwiększenia świadomości ochrony danych osobowych wśród wszystkich osób dopuszczonych do przetwarzania.

Uczestnicy mieli również okazję przyjrzeć się bliżej funkcjom programu do prowadzenia dokumentacji związanej z ochroną danych osobowych (XEMI RODO).

Wszystkim gościom dziękujemy za udział w spotkaniu.